Iranian Futurist 
Iranian Futurist
Ayandeh-Negar
Welcome To Future

Tomorow is built today
در باره ما
تماس با ما
خبرهای علمی
احزاب مدرن
هنر و ادبیات
ستون آزاد
محیط زیست
حقوق بشر
اخبار روز
صفحه‌ی نخست
آرشیو
اندیشمندان آینده‌نگر
تاریخ از دیدگاه نو
انسان گلوبال
دموکراسی دیجیتال
دانش نو
اقتصاد فراصنعتی
آینده‌نگری و سیاست
تکنولوژی
از سایت‌های دیگر


گسترش تجارت الکترونیک و تحول استراتژی های بازاریابی

اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:
Facebook Twitter Google Yahoo Delicious بالاترین دنباله

[14 May 2008]   [ سهیلا سلطانی]

 


    soheila_soltani@yahoo.com         www.newmanagement.blogfa.com


 


با توسعه تجارت الکترونیک در سراسر دنیا الگوها و مدل های تجارت و کسب و کار به طور کلی دچار دگرگونی شده و این مسئله هم جنبه اجرایی کار و هم اصول و معیارهای استراتژیک را نیز متحول  کرده است و در نتیجه بخش های مختلف کسب و کار از جمله بازاریابی نیز از این امر تاثیر پذیرفته و تحولی بزرگ در استراتژی های ان به و جود آمده به گونه ای که دیگر نمی توان با استفاده از الگوهای سنتی بازاریابی در دنیای رو به رشد تجارت الکترونیک به اهداف بازاریابی و فروش نائل آمد. یکی از راهکارهایی که ما را در رسیدن به اهداف بازاریابی خود در دنیای تجارت الکترونیک یاری می رساند  استفاده از ابزارها و ویژگی های محیط وب و توجه به نقش مهم بازاریابی اینترنتی برای موفقیت در این عرصه می باشد. حال برای استفاده از این شیوه بازاریابی باید در پی ایجاد و مدیریت بهینه وب سایتهایی برآییم که بتوانیم در آن ها استراتژی های بازاریابی خود را به خوبی پیاده سازیم .

 

اقدامات موثر بسیار زیادی در بازاریابی اینترنتی به منظور جذب سفارش و افزایش ترافیک بازدیدکنندگان سایت ها می توان انجام داد که یکی از مهمترین آنها معرفی سایت به موتور های جستجو گر و ارتقاء رتبه سایت نزد آنها می باشد. همانطور که می دانیم درصد بالایی از بازدید کنندگان سایت ها به واسطه جستجو و از طریق موتورهای جستجوی مختلف به سایت ها هدایت می شوند، بنابراین توجه به اهمیت موتورهای جستجو برای موفقیت عملکرد تجاری سایت بسیار ضروری می باشد. در این شرایط اولین مؤلفه قابل توجه برای افزایش جایگاه سایت در رتبه بندی مطالب جستجو شده پرداختن به موضوع محتوای سایت است. سه بخش اساسی محتوای سایت برای رسیدن به این منظور شامل کلمات کلیدی، عبارات کلیدی و کلمات و عبارت های معمولی می باشد که هر سه در جایگاه خود دارای اهمیت می باشند. هر روز میلیون ها کاربر اینترنت از این کلمات و عبارات برای یافتن مطالب مورد نیاز خود استفاده می کنند و این به تخصص نگارنده محتوای سایت بستگی دارد که چگونه از این کلمات و عبارات به نحو مناسب بهره ببرد و بهترین جایگاه را در جستجو ها به خود اختصاص دهد. متنوع و تخصصی بودن دو اصل مهم در گزینش کلمات کلیدی برای محتواست هین طور استفاده از اطلاعات آماری ارائه شده از سوی سایت های مختلفی همچون یاهو ،گوگل و AOL در رابطه با کلمات کلیدی به کار گرفته شده در زمان جستجو از سوی کاربران ، این فرصت را به ما می دهد تا  نگاه عمیق تری به مقوله آمار و داده کاوی آماری در مدیریت سایت های تجاری خود داشته باشیم. از دیگر اقداماتی که می توان در بازاریابی اینترنتی  از آنها استفاده کرد و شاید اهمیت آنها کمتر از موتورهای جستجو نباشد شامل معرفی سایت به دایرکتوریها ، جستجو و شناسایی بازار بالقوه سایت و ایجاد ارتباط با آنها ، پاسخگویی سریع و جامع به e-mail  های رسیده و ارائه سرویس های پشتیبانی قوی می باشد. BANNER  های تبلیغاتی نیز یکی از عناصر مهم بازاریابی اینترنتی می باشند که ایجاد این BANNER  ها در سایت هایی که مشتریان سایت های مورد نظر در آنها متمرکز می باشند ، می تواند بسیار مفید واقع شود. و البته تبادل بنر با سایت های مرتبط نیز نباید فراموش شود. عضویت سایت در گروههای خبری و فهرست های پستی و رفع اشکالات فنی سایت اعم از اصلاح عنوان سایت ، بهبود گرافیک سایت و... ، استفاده از موتورهای جستجو مکان یابی برای بهینه سازی صفحات نزد موتورهای جستجوگر ، استفاده از سیستم پاسخگویی خودکار Auto responder) ) ، استفاده از بازاریابی چت (chat )، جمع آوری اطلاعات آماری بازدیدکنندگان، معرفی کالا و خدمات در حراجی ها و فروشگاه های online و... از دیگر اقدامات موثر در بازاریابی اینترنتی می باشند.


 


مطلب‌های دیگر از همین نویسنده در سایت آینده‌نگری:


منبع:


بنیاد آینده‌نگری ایرانيكشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۸ فوریه ۲۰۱۸

سهیلا سلطانی

+ بازار شب عید و رقابت POS ها؟  سهیلا سلطانی

+ توسعه بانکداری الکترونیکی در گرو افزایش شعب؟!  سهیلا سلطانی

+ بانک ها و چالش های خدمات رسانی  سهیلا سلطانی

+ ATM های بد ؟!  سهیلا سلطانی

+ ده ویژگی برتر مدیران موفق IT   سهیلا سلطانی

+ POS بستر مطمئن پرداخت الکترونيکي  سهیلا سلطانی

+ چرخه تجارت الکترونیک بدون بانکداری الکترونیکي ناقص و ناکارآمد خواهد بود.  سهیلا سلطانی

+ صنایع بزرگ و تجارت الکترونیک  سهیلا سلطانی

+ IT و گردشگری: سامانه های اطلاع رسانی الکترونیکی ، مفید اما کمیاب  سهیلا سلطانی

+ گسترش تجارت الکترونیک و تحول استراتژی های بازاریابی  سهیلا سلطانی

+ تبلیغات در وب سایت ها، یک فرصت کلیدی برای کسب و کار آنلاین   سهیلا سلطانی

+ ابزار بهینه سازی مدیریت ارتباط با مشتریان  سهیلا سلطانی

+ وبلاگ ؛ زبان مشترک جهانی   سهیلا سلطانی

+ وبلاگ ؛ زبان مشترک جهانی  سهیلا سلطانی

+ ATM بهتر است يا POS ؟  سهیلا سلطانی

+ اینترنت و چالش های امنیتی  سهیلا سلطانی

+ صداي مشتري، صداي ماندگار  سهیلا سلطانی

+ هنوز در جامعه ما دانش توسعه و مديريت برنامه‌ها و پروژه‌هاي IT وجود ندارد *سياستگزاريهاي غلط در امر فيلترينگ مانع از جريان صحيح اطلاعات مي‌شود  سهیلا سلطانی

+ کیف پول الکترونیکی خود را به همراه داشته باشید  سهیلا سلطانی

+ توسعه فناوري اطلا‌عات در بانكداري  سهیلا سلطانی

+ چالش های حمل کالا در تجارت الکترونیک ایران  سهیلا سلطانی

+ اقتصاد دانش محور  سهیلا سلطانیinfo@ayandehnegar.org
©Ayandehnegar 1995